ÇOCUKLARLA BİLİŞSEL DAVRANIŞCI TERAPİ EĞİTİMİ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Psikoloji Eğitimleri kapsamında düzenlenecek olan “Çocuklarla Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Çocuk BDT eğitimi, çocuklara karşılaştıkları problemle ilgili düşünceleri ve duygularını fark ettirerek çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler.

Bu eğitimde önce bilişsel kuramların esasları gözden geçirilecek, daha sonar bilişsel yaklaşımın çocuklara nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Eğitim sırasında bilişsel yaklaşım felsefesinden yola çıkılarak çocuklarla grupla veya bireysel etkinlikler uygulamalı olarak öğretilecektir. Ele alınan tüm uygulamalar katılımcılara yazılı materyal olarak verilecektir.

Eğitimin İçeriği

  • Akılcı duyuşsal davranış terapisi
  • Bilişsel terapi
  • “İyi düşün iyi hisset”
  • Çocuklara bilişsel terapi temellerinin anlatılması
  • Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler
  • Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

Uygulama

Bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

Eğitim Sorumlusu Dr. NEVİN DÖLEK
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden yüksek lisans derecelerini almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve Çift Terapisti olarak çalışmaktadır. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünde dışarıdan sözleşmeli yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası okul Psikologları Derneği (ISPA)’nin yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslararası Kriz Müdahale Komitesi başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

Kimler Katılabilir ?

Psikolog, psikiyatr, hekim, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişim uzmanı, okul öncesi eğitmeni, öğretmen, psikolojik danışman ve bu alanlarda okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile yüksek lisans yapan tüm öğrenciler katılabilirler.

Sertifika

Eğitim sonunda Dr. Nevin DÖLEK imzalı PADEM Psikoloji onaylı katılım sertifikası verilecektir.

Kontenjan : 40 kişi ile sınırlıdır.

Share.

Comments are closed.