BOŞANMA TERAPİSİ EĞİTİMİ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Psikoloji Eğitimleri kapsamında İstanbul’da düzenlenecek olan “Boşanma Terapisi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Eğitiminin Amacı
Bu eğitimin amacı ruh sağlığı profesyonelleri ve ailelerle çalışan danışmanları boşanma süreciyle ilgili bilgilendirmek ve boşanma sürecinde olan aileler ile gerçekleştirilen seans uygulamalarında daha nitelikli ve doğru çalışmalar yapmalarına yardımcı olmak.

Eğitim Programının İçeriği
• Boşanma adaptasyonunda evreler
1. Evre: Karar: Evlilik durumunun devam etmesinin olanaksız olduğunun kabulü
2. Evre: Düzenlemeler
3. Evre: Ayrılma- Karı koca rolünü bitirip anne baba rollerini oluşturma
4. Evre: Boşanma: Eski eş sendromu ve neden olan duygular
• Çalışılacak duygular
 Aşk
 Öfke
 Kıskançlık
 Aldatılmışlık
 Korku
 Sempati
 Yalnızlık Korkusu
 Hayal Kırıklığı

• Boşanma sonrası çocuklar

Kimler Katılabilir?

Aile Danışmanlığı belgesi olan profesyoneller, Psikolog, Psikolojik Danışman, Rehber Öğretmen, Çocuk Gelişim Uzmanları ile üniversitelerin bu bölümlerinde öğrenimlerine devam eden lisans 3. – 4. sınıf öğrencileri eğitime katılabilirler.

Eğitim Sorumlusu
Yrd. Doç. Dr. Mehmet ŞAKİROĞLU

Mehmet Şakiroğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Aynı bölümde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış ve doktor unvanını almıştır. 2002-2012 yılları arasında ODTÜ Psikoloji Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Stres, kaygı, depresyon, afet psikolojisi, mutluluk gibi konularda bir çok kongre bildirisi makale ve kitapları bulunmaktadır. İçişleri Bakanlığı, MEB, Emniyet Müdürlükleri, Adalet Akademisi ve benzeri kurumlara stres, motivasyon, başarı, kaygı ve öfke kontrolü eğitimleri vermektedir. 2008-2010 yılları arasında TRT Ankara Radyosunda dış yapımcı ve sunucu olarak kendi programını yapmış, halen Radyo ODTÜ’de “Benden Hoşlanıyorum” isimli psikoloji içerikli bir program sunmakta ve Kanal D “Doktorum” ile TRT’de “Günlük Rehber” programlarına düzenli konuk olarak katılmaktadır. 2008 yılında yazdığı “Mutsuzluğa Mahkumuz” isimli kitap 3, 2012 yılında yazdığı “Öfke (Öfkeyi Olumlu Kullanmak)” isimli kitap 6 baskı yapmıştır. Hastanelerin psikiyatri kliniklerinde 3,5 yıllık çalışma deneyimine ilaveten ODTÜ Psikoloji Bölümü kliniğinde 2005 yılından beri hasta görmektedir. Halen öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Share.

Comments are closed.