ZEKA VE AKIL OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PADEM Psikoloji eğitimleri kapsamında düzenlenecek olan “Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Eğitimin Amacı

Oyunlar, çocuklar için en önemli kendini ifade edebilme, iletişim kurabilme, eğitim ve öğrenme araçlarıdır. Bu nedenle sadece oyunlar bile çocukların gelişimine önemli bir katkı sağlamaktadır. Zeka ve Akıl Oyunları eğitiminde de çocuğun gelişimine katkı sağlayacak bir çok zeka oyunları ile çocuklarda sözel beceri, akıl yürütme becerileri, hafıza, bellek, dikkat ve konsantrasyon alanları gibi daha bir çok alanda gelişim sağlayan oyunlar teorik ve uygulamalı eğitimler ile birlikte gösterilecektir.

Eğitimin İçeriği

Eğitim 2 günlük bir program dahilinde yürütülecek ve aşağıdaki konular ve oyunlar teorik ve uygulamalı olarak ele alınacaktır.

* Oyun nedir?

* Zekanın tanımı, zeka oyunları, zeka oyunlarının kazanımları

* Strateji oyunları

* Sözel beceri oyunları

* Akıl yürütme, problem çözme oyunları

* Görsel algı/uzamsal yetenek

* Yaratıcılık oyunu

* Dikkat-konsantrasyon ve eşleştirme

* Soyut düşünme, hafıza

* Mantıksal çıkarım

* İşlem oyunları

* Sözel ifade

* Eleştirel düşünme, görsel algı

* Kelime oyunları

EĞİTİM KİTAPÇIĞI, OYUN UYGULAMA VİDEOLARI ve BİR ADET STRATEJİ OYUNU KATILIMCILARA ÜCRETİZ OLARAK HEDİYE EDİLECEKTİR

Eğitimci : Selim KESKİN

Lisans eğitimini 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olarak tamamlamıştır. Mezun olduğu dönemden bu yana İzcilik ve Oryantiring sporları ile eğitimci lider olarak ilgilenmiş ve bu çalışmalarını halen İstek Vakfı Okulları bünyesinde sürdürmektedir. Eş zamanlı olarak kendi geliştirdiği masal, şarkı ve oyunlarla Satranç Öğretimi Tekniği ile Anaokullarında Satranç Antrenörlüğü çalışmalarını devam ettiren KESKİN son yıllarda gittikçe önemi artan Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliği alanında yapılan ilk çalışmaların yürütücülerindendir. Kurmuş olduğu kulüpler aracılığı ile başta Doğa Kolejleri olmak üzere devlet okullarında da 2011 yılından bu yana çalışmalarına devam ettiren KESKİN bu alanda düzenlenen yarışmalar ve Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvalarının organizatörlük görevlerini de yürütmektedir.

Kimler Katılabilir ?
Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri, Çocuk Gelişim Uzmanları, Okulöncesi / Anaokulu Öğretmenleri, Sınıf Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Sosyal Hizmet Uzmanları ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans&Lisansüstü üniversite öğrencileri.

Sertifikasyon: Eğitim sonunda PADEM Psikoloji onaylı katılım sertifikası verilecektir.

Kontenjan : 24 kişi ile sınırlıdır.

Share.

Comments are closed.