SEE FAR BDT YAKLAŞIMI İLE TRAVMA TERAPİSİ EĞİTİMİ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Eğitimin Amacı

Psikoloji Eğitimleri kapsamında İstanbul da düzenlenecek olan ve Dr. Shulamit Niv ve Dr. Yehuda Shacham’ın eğitimci olarak katılacağı “SEE FAR BDT Yaklaşımı ile Travma Terapisi Eğitimi” nin ayrıntılarına ilişkin açıklamalar;

Bu eğitimde, öncelikle travma, travma sonrası stres bozukluğu ve akut stres bozukluğu gözden geçirilerek, SEE FAR BDT Model anlatılacak ve katılımcıların bu modele göre travma tedavisi ile ilgili uygulama-egzersiz yapmaları sağlanacaktır.

SEE FAR BDT Yaklaşımı ile Travma Terapisi Eğitimi, katılımcılara travma tedavisinde çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler. SEE FAR BDT Model, imajinasyon ve yaratıcı metodlarla birleştirilmiş davranışçı teoriye dayanan bir travma tedavi modelidir.

Eğitimin İçeriği

  • Akut stres ya da travma sonrası stres bozukluğu gösteren bireyleri tanımlamak
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Travma Teorisi ve SEE FAR BDT
  • SEE FAR BDT Travma Tedavisi İlkeleri
  • Seans uygulaması örneği
  • Rol play örnekleri
  • Travma tedavisinde Bilişsel Davranışçı Model ve SEE FAR BDT temelinde pratik unsurlar

EĞİTİM DİLİ İNGİLİZCE OLUP EĞİTİM SÜRESİNCE PSİKOLOJİ DİLİNE HAKİM PROFESYONEL ÇEVİRMENLERCE İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ YAPILACAKTIR

Eğitimciler
DR. SHULAMİT NİV, PHD

Akademik eğitimlerini B.A. Degree In Educational Counseling Haifa University . Israel, M.A. Degree In Clinical Psychology And Family Therapy – J. F.Kennedy University Ca. U.S.A. , Ph.D. Degree In Human Behavior –Newport University U.S.A .1996 , Medical Psychology 2003 Tel Aviv Uni. Israel de tamamlamıştır. Çeyrek asırlık mesleki geçmişinde Sri Lanka Post-(Tsunami Sonrası Medikal ve Psikolojik Yardımcıların Eğitimi), Singapore-(Acil Durumlar Proje Yöneticisi), London/England-(Toplumunda Krizle Baş Edebilme Eğitimi, Körfez Savaşı Kurbanlarına Müdahale ve Tedavi) gibi pek çok uluslararası özel projede yer almıştır. Certified Trainer Of Family Therapists eğitmeni olup İsrail Psikoloji Derneği, Affiliated WithThe International School Psychology Association (ISPA)nın eğitmenleri arasında yer almaktadır. “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)” bünyesinde pek çok Avrupa ülkesinde çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, ulusal derneklerde ve AB Comenıus projeleri kapsamında Terapotik Kartların eğitimini vermektedir.

DR.YEHUDA SHACHAM,PHD.

Akademik eğitimlerini B.A. degree in psychology and educational counseling, Tel Aviv University, Israel, M.A. degree in social psychology, Tel Aviv University, Israel , Ph.D. degree in Human Behavior Newport University Utah. USA .1996 de tamamlamıştır. 20 yıllı aşan mesleki deneyiminde Haiti –(Deprem Sonrası Müdahele), Katrina Fırtınası Sonrası Polis ve İtfaiyeye Direnç Eğitimi, Sri Lanka Post-(Tsunami Sonrası Medikal ve Psikolojik Yardımcıların Eğitimi), Singapore-(Acil Durumlar Proje Yöneticisi), London/England-(Toplumunda Krizle Baş Edebilme Eğitimi, Körfez Savaşı Kurbanlarına Müdahale ve Tedavi), Türkiye – (Psikososyal Takımlarla Birlikte Deprem Sonrası Müdahale), Yugoslavia – (Unicef Proje Yürütücüsü), gibi pek çok uluslararası özel projede yer almıştır.
Certified Trainer Of Family Therapists eğitmeni olup İsrail Psikoloji Derneği, Affiliated WithThe International School Psychology Association (ISPA)nın eğitmenleri arasında yer almaktadır. “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)” bünyesinde pek çok Avrupa ülkesinde çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, ulusal derneklerde ve AB Comenıus projeleri kapsamında Terapotik Kartların eğitimini vermektedir.

Kimler Katılabilir ?

Psikologlar, Psikiyatrlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Pedagoglar, Çocuk Gelişim Uzmanları ve bu alanlarda okuyan son sınıf öğrencileri ile lisansüstü eğitim yapanlar katılabilirler.

Sertifikasyon
2 gün sürecek eğitim sonrasında katılımcılar “European School Psychology Centrefor Training (ESPCT)”onaylı sertifika alma hakkına sahip olacaklardır. Bu sertifika Affiliated With The International School Psychology Association (ISPA)tarafından tanınmaktadır.

Kontenjan: Eğitim kontenjanı 40 kişi ile sınırlıdır.

 

Share.

Comments are closed.